Vyrazte do ulíc – Street Style inšpirácie

Vyrazte do ulíc – Street Style inšpirácie

Blíži sa jar a život sa onedlho opäť vráti do ulíc. Pripravte sa s nami s kúskami, ktoré sú na pochôdzky mestom ako stvorené a ostaňte neprehliadnuteľné s www.lerei.sk.

Aj vy sa tešíte na blížiace sa otepľovanie a na to, ako budete opäť brázdiť centrom a vychutnávať prvé hrejivé lúče slnka? Privítajte toto obdobie v streestylových modeloch z nášho eshopu inšpirovaných pouličnou módou svetových metropol.Pretože tento štýl je charakteristický práve tým, že nevzišiel z dielní módnych návrhárov, ale bola výrazne ovplyvnená niečím, čo môžeme označiť ako ľudová kreativita.

Spája sa aj so subkultúrami ako sú hippies, punk, skinhead, hih hop, či gothic a k jeho popularizácii došlo predovšetkým v prvom desaťročí tohto storočia. Určite napomohol aj rozmach internetu, keď svoje módne idey mohol začať prezentovať skutočne každý. Trend fotenia pouličnej módy však neostal len vo virtuálnom svete. Svojho času sa ho chytili tiež lifestylové magazíny a niektoré doteraz okrem sofistikovaných módnych článkov od profesionálov prinášajú aj tie najlepšie stylingy anonymných ľudí, ktoré ich fotografi zachytia na potulkách mestom.

Pouličné inšpirácie v štýle LeRei

A tak nie je zrejme žiadnym prekvapením, že nápady z ulice a modely typické pre určité skupiny sa takto dostali do širokého povedomia. Dnes street style vnímame ako módu originálnu, prekvapujúcu, pohodlnú  predovšetkým mladistvú. Má svoju vlastnú eleganciu a preto dnes už nie je žiadnou výnimkou, že sa objavuje aj na pracoviskách, či pri oficiálnejších príležitostiach. A samozrejme, kúsky na zostavenie pohodových pouličných outfitov nájdete aj na www.lerei.sk.

Medzi typické časti streestylového odevu patria bundy z kože, či jej napodobenín. Vedľa nestúpite s motorkárskym strihom ani drsnejšími punkerskými modelmi zdobenými cvokmi. O tom, ako skvele sa tieto kúsky kombinujú a nosia, snáď ani netreba hovoriť. Ak chcete ísť do punku naplno, zlaďte ich napríklad a koženkovou sukňou od nás. Hravý školácky strih jej dodáva mladistvý šmrnc a aj preto je na pouličnú módu ako stvorená.  

Kombninovanie naprieč prúdmi streestylu

Nemusíte sa však báť ani spájania jednotlivých smerov pouličnej módy, aby ste prejavili svoju vlastnú tvorivosť. V duchu pohodlia pre ňu typického skúste široké nohavice. Podľa nálady, či plánovaného programu ich môžete doplniť o spomínané koženkové bundy, alebo sa naladiť na hip-hopovú nôtu so zateplenou ovesize vestou.

Ak patríte k tým, ktoré sa neboja experimentov, hoďte ju na pleteninový set. V tom prípade sa však určite vyhnite čiernej, pretože aj komplet je tmavý a doslova si pýta farebný akcent. Pokojne ho oživte vestou v zelenej. V prípade, že to nie je vaša obľúbená farba, alebo proste máte radi kontrast bielej a čiernej, aj táto možnosť tu je. 

Cesta elegancie

Streestyle môže byť zábavný, odviazaný, ale aj strohý a elegantný. Preto si to svoje v ňom nájde každý. Ak hľadáte niečo z tohto súdka, čo by ste mohli využiť v práci alebo pri serióznejšej príležitosti, mohol by vám prísť vhod taliansky nohavicový kostým s voľným strihom z padavého materiálu. Podľa topu a doplnkov, ktoré k nemu zvolíte, je vhodný na pracovný pohovor ako i na pohárik do baru.

A máme tu niečo aj pre tie, ktoré sa rady cítia ako víly. Taký pocit vám totiž doprajú plisované sukne z našej ponuky, ktoré sú navyše vďaka gumička v páse aj nádherne pohodlné. Pretože pohodlie k street stylu jednoznačne patrí.

Späť na blog