Kožúšky, ktoré zahrejú na tele aj pri srdiečku

Krásne a hrejivé – také sú kožúšky. A ak aj nemáte radi zimu, práve krásny model kožušinovej bundy či kabáta môže byť dôvodom, prečo si ju zamilovať. A pokiaľ ide o tie z nášho obchodu, je o dôvod viac ich zbožňovať. Vyzerajú ako pravé, no žiadne zvieratko pre ne netrpelo. Preto my vo www.lerei.sk vyberáme nielen očami, ale i srdcom.

O tom, že kožušiny sú kráľovské niet pochybností. A skutoční králi a kráľovné nevládnu len pevnou rukou ale aj láskavosťou. Aj naše rozprávkové kožúšky boli vyrobené s láskou nielen k móde, no tiež k zvieratám. Tieto materiály boli vyvinuté tak, aby mali skvelé vlastnosti zvieracích kožušín a za takmer sto rokov, čo je tento vynález na trhu, ho výrobcovia priviedli k dokonalosti. Vzhľad a tepelné schopnosti sa od tých pravých prakticky nelíšia.

Prvé umelé kožušiny sa bez zvierat nezaobišli

Hoci dnes už umelé kožušiny dokážeme vyrobiť z umelých vláken, nie vždy tomu tak bolo a tie úplne prvé využívali zvieracie chlpy. Bolo to konkrétne v roku 1929 a použitá srsť bola z juhoamerickej alpaky. Výroba sa skvalitnila až v štyridsiatych rokoch a moderné umelé kožušiny prišli na scénu v polovici minulého storočia. K ich popularite, prirodzene, vo veľkej miere prispeli organizácie bojujúce za práva zvierat. Ich použitie a obľúbenosť každým rokom rastie a dnes sa už nevyužívajú len pri výrobe oblečenia ale aj dekorácií a doplnkov do domácnosti.

A aké sú ich výhody? Rozhodne výrazne priaznivejšie ceny, široké možnosti pri navrhovaní, keďže je možné ich vyrábať s vlasom rôznych typov a dĺžok, v celej palete farieb. Môžete tak pôsobiť dojmom princeznej v kožúšku, ktorý vyzerá ako pravý či vytvoriť moderný look s priznanou umelou kožušinou, ktorá vyniká napríklad netradičnou farebnosťou. A ich danosti určite ocenia aj krajčírky – je totiž možné zošívať ich na štandardných šijacích strojoch, pretože základná látka nie je taká hrubá ako koža prírodných kožuchov.

Chic a elegantné – proste v štýle Lerei

A aké kožúšky nájdete u nás? Kvalitné výrobky v prírodných farbách, ktoré sú na nerozoznanie od tých pravých. Mäkučký kožuch Foxy s kapucňou sa vyznačuje jemnučkým vlasom a strihom, ktorý skvele padne aj plesovým šatám. Zvnútra je futrovaný a kombinovaný s eko koženkou. Zapínanie je na patent. Vybrať si môžete hneď z troch odtieňov.

Rovnako hebká je https://lerei.sk/products/tyrkysova-elegantna-kozenkova-bunda-s-kozusinkou-elisa,  ktorú ponúkame v tyrkysovej farbe. S dĺžkou pod zadok sa skvele hodí k nohaviciam a nechá vyniknúť vaše nohy. Milovníčkam kratších modelov odporúčame krátku bundu Shortyv krásnom cappuccinovom sfarbení. Či už chcete podčiarknuť spodnú časť svojho tela alebo dodať šmrnc šatám, sukni, bude dokonalou voľbou.

 

Okrem bundičiek s dlhými rukávmi nájdete na www.lerei.sk i rozmanité kožušinové vesty. O tom, ako ich nosiť si môžete prečítať tu.  

 

Späť na blog