Hlavná hviezda zimy – BUNDA

Hlavná hviezda zimy – bunda

Bunda patrí k veciam, ktoré počas zimy nosíme takmer každý deň. Práve preto by ste mali výberu tohto ošatenia venovať naozaj špeciálnu pozornosť. S tým správnym kúskom totiž budete vyzerať štýlovo, či už budete pod ním mať elegantné šaty alebo si len tak v domácom oblečení vyrazíte na nákupy.

Ešte pred pár rokmi boli bundy skôr spájané so športovým štýlom a ťažko sa o nich dalo povedať, že by boli zrovna chic. To však už dávno neplatí  - dnes už tento typ oblečenia dávno nepatrí len na lyžiarske svahy a k športovým outfitom. V ponuke sa dajú nájsť aj naozaj krásne modely kabátového typu, ktoré pokojne môžete hodiť na šaty a vyraziť do spoločnosti.

Ako si vybrať tú pravú

Nie každá žena si môže dovoliť inú bundu na každú príležitosť. V takom prípade, treba zvoliť základný kúsok, ktorý sa dobre kombinuje a hodí sa k rozmanitým štýlom. Skvelé sú neutrálne farby ako čierna, sivá či zemité odtiene. Práve tie sme pre vás naskladnili aj v našom eshope.

Výborne funguje aj zlatá či strieborná. Ak sa však rozhodnete zažiariť ako drahé kovy, určite sa vyhnite metalicky lesklým lacno pôsobiacim materiálom, ktoré by vás premenili na diskoguľu. Nielenže vyzerajú nevkusne, navyše pridávajú kilá navyše.

Samozrejme, môžete zvoliť aj ďalšie farby, ak však rada nosíte pestré oblečenie, napríklad taká olivová bunda sa s nimi bude ťažko kombinovať, hoci ide o veľmi elegantný odtieň zelenej. Hlavné slovo by teda v tomto prípade mala mať celková farebnosť vášho šatníka.

Ak máte rada čiernu

Naopak, ak rada nosíte čierny základ, ďalšia čierna vrstva by bola cestou k nekonečne nudnému a neoriginálnemu outfitu. Doprajte si teda pokojne farebný akcent v podobe vrchného kúska. A ak pestré a žiarivé farby jednoducho nemáte rada, choďte do už spomínaných zemitých odtieňov ako hnedá či smotanová alebo do zlatej. Tmavý základ tým nielen oživíte, ale aj zjemníte. Okrem toho, obzvlášť v zasneženom prostredí vyzerajú tieto tóny výborne a taktiež dokážu prežiariť pochmúrne zimné dni, keď sa slniečko schováva za oblakmi.

Ten správny strih

Ak hľadáte model, ktorý ide skutočne so všetkým, stavte na dlhšiu bundu kabátového typu s opaskom. Krásne vám vytvaruje ženskú siluetu a vďaka tomu bude skvele vyzerať aj pri večerných príležitostiach. Do pozornosti vám dávame čiernu bundu Rio, béžovú Folliehnedú Noa s kapucňou. Okrem jemne lesklého chic materiálu spája všetky z nich odopínateľná kožušinka, vďaka ktorej máte hneď o možnosť viac. Keď chcete byť za elegantnú, necháte ju pripnutú, keď za športovú, tiež ju necháte. Ibaže doma.

Pre dámy, ktoré majú radi dĺžku avšak zároveň vyžadujú funkčnosť, skvele poslúži trojštvrťová čierna bunda Zayne. Na oboch bočných stranách v spodnej časti má totiž zapínanie na štyri cvoky, ktoré je veľmi praktické napríklad pri nastupovaní do auta. Príjemným detailom pre zimomravé je aj elastický patent na konci rukávov.

Vo všeobecnosti platí, že krátke bundy sa hodia skôr k športovým outfitom napríklad v kombinácii s rifľami. Ako to však už býva, výnimka potvrdzuje pravidlo. A tou je v našom prípade model Adana. Vďaka materiálu pripomínajúcemu zamat, ktorý hádže na svetle rôzne odlesky, má svojrázny šmrnc a perfektne sadne aj k šatám či sukniam z niektorých, najmä nelesklých materiálov.

Späť na blog