Gýč alebo štýl – koniec dilemy zvieracích vzorov!

Zvieracie vzory patria k najkontroverznejším témam v sfére módy. Jedni na ne nedajú dopustiť, iní ich považujú za donebavolajúci nevkus. Tieto zlé jazyky sú však rok čo rok umlčiavané realitou každodennej módy, v ktorej sa tieto potlače držia a stále sa s rovnakým úspechom vracajú.

Podľa niektorých by mali ostať len v spomienkach na divoké 80te a 90te roky, no zvieratami inšpirované vzory tu sú a my veríme, že tak skoro ani nezmiznú. Prečo? Nuž, ženy ich milujú a je na to celý rad dôvodov: sú sexi, sú odvážne, pomáhajú nám poodhaliť okoliu, obzvlášť tomu mužskému, šelmu v nás, pútajú pozornosť, keď na ňu máme chuť a predovšetkým – v správnom prevedení vyzerajú jednoducho výborne!

Náš názor teda je, že čokoľvek môže byť gýč, áno aj zvierací vzor. Záleží len na poňatí dizajnéra. A samozrejme, tiež na tých správnych doplnkoch a celkovom outfite. Na to, aby ste našli tie správne kúsky s potlačami pripomínajúcimi kožušinu divokých šeliem, stačí zájsť na www.lerei.sk a dnes vám niektoré z nich predstavíme.

Trošku z histórie

Avšak ešte pred tým nazrime do histórie. A tá je veru pradávna. Niet divu, že sa týchto vzorov nevieme vzdať. Ak si odmyslíme, že už pračlovek chodil v kožušinách,  dávno pred dobou moderných technológií, v dobách kráľov boli takéto vzory symbolom bohatstva a exotiky. V minulom storočí oslávili veľký návrat počas 60. rokov vďaka hnutiu Bohemians. A odvtedy sa im výborne darí. Aj v aktuálnych kolekciách úspešných módnych značiek a náš e-shop nie je výnimkou!

Blúzky v rôznych prevedeniach

Ak nie ste vyslovená tigrica, ktorá sa zahalí do tigrovaného od hlavy po päty a chcete len oživiť svoj outfit na daný deň, skúste blúzku. Skvele sa hodia k uvoľnenejším kúskom ako sú džínsy a parádny šmrnc dokážu dodať jednoduchým business kostýmom. Ak máte chuť sa naozaj odviazať, odporúčame pestrý model s hadím vzorom či netradične poňatú leopardiu klasiku v príjemnej zelenej farbe. Konzervatívnejšie dámy sa nájdu v zebrovaných modeloch Fergie v typickej čiernobielej alebo Zewa v tlmených zemitých farbách.

 

Divočina na šatách

Čo by sme to boli za obchod, keby ste u nás nenašli šaty s gepardím vzorom. Zavinovacie šaty Gina si nastavíte podľa svojich potrieb, vďaka čomu sú navyše pohodlné. Spodok je vylepšený o volánik z rovnakej látky, čo im dodáva štipku romantickej vibrácie. Na rande ako stvorené. Rovnako ako ďalší kúsok tiež pripomínajúci gepardí vzor, avšak v netypickej smaragdovo zelenej. V strihovo podobnom duchu sa nesie aj zebrovaný model Reina v béžovo-hnedej kombinácii. 

Ak si túžite užívať zvierací vzor čo najčastejšie, investujte do teplého a krásneho kabáta, ktorý v zaujímavom hnedo-modrom prevedení imituje gepardí vzor. Vďaka tomuto extravagantnému kúsku budete žiariť v zimných uliciach a vždy budete skvele oblečená.

Späť na blog